Šeimos teisė

Šeimos teisė

Kas yra šeimos teisė?

Šeimos teisė – tai civilinės teisės pošakis, kuris apima įvarius fizinių asmenų turtinius ir neturtinius santykius, kurie atsiranda santuokos, bendro gyvenimo nesusituokus, partnerystės, įvaikinimo, globos ir rūpybos, vaikų išlaikymo ir auklėjimo pagrindu. Šeimos teisės normos nereglamentuoja visų šeimos santykių, o tik kai kurias, svarbiausias, santykių sritis, susijusias su turtiniais klausimais bei tuos santykius, kuriuose bent vienas iš santykių subjektų yra vaikas ar socialiai pažeidžiamas suaugęs asmuo. Šeimos teisė nereglamentuoja, kiek sutuoktiniai ar nesusituokę gyvenantys asmenys gali turėti vaikų, kaip turi būti pasiskirstoma pareigomis namų ūkyje, tačiau šeimos teisė reglamentuoja santuoką, bendrą gyvenimą nesusituokus, santuokos ar bendro gyvenimo nesusituokus nutraukimo teisines pasekmes, šeiminius sutartinius santykius (vedybų sutartis), vaikų globos, bendravimo su vaikais ir jų išlaikymo, įvaikinimo, tėvystės klausimus. Kai kurių autorių (C.Schneider) nuomone, šeimos teisė yra absurdas, nes šeimos gyvenimas – tai chaosas, o chaoso neįmanoma reglamentuoti. Žmonės gyvena pagal savo protą, pomėgius, tradicijas, o ne pagal įstatymą. 

Šeimos teisiniu santykius reglamentuoja Lietuvos Respublikos Konstitucija, Civilinis kodeksas ir kiti įstatymai, taip pat Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys.

Advokatų kontoros PAKĖNAS IR PARTNERIAI advokatai turi sukaupę didžiulę patirtį, sprendžiant pačias sudėtingiausias šeimos teisės problemas, ir specializuojasi nagrinėjant šeimos teisės reglamentuojamus ginčus pagal tokius šeimos teisės institutus:
– santuokos ir bendro gyvenimo nesusituokusšeimos teisė, seimos teise, skyrybos, santuokos nutraukimas, išlaikymas, alimentai, vedybų sutartys
– vedybų sutarčių
– vaikų ir tėvų santykiuose
– tėvystės

NURODYTOSE SRITYSE TEIKIAME ŠIAS PASLAUGAS:
Santuokos nutraukimas bendru sutikimu
Santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio kaltės
Santuokos nutraukimas kai vienas sutuoktinis užsienyje
Vaiko gyvenamosios vietos nustatymas
Išlaikymo priteisimas
Bendravimo su vaiku tvarkos nustatymas
Bendravimo su vaiku tvarkos nustatymas kai vienas iš tėvų gyvena užsienyje
Šeimos mediacija
Turto dalybos gyvenant nesusituokus
Ginčai dėl vaikų gyvenant nesusituokus
Vedybų sutartis (turto režimo nustatymas ir turto dalybos)
Vedybų sutartis (turto režimo nustatymas)
Tėvystės nustatymas
Tėvystės nuginčijimas

Dėl konsultacijų, dokumentų parengimo, atstovavimo teisme, susisiekite telefonu +37064771764

Scroll to Top

Šioje svetainėje pakenas.eu yra naudojami slapukai siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę ir statistikos tikslais. Jeigu nepageidaujate, kad slapukai būtų saugomi jūsų naršyklėje prašome juos išjungti savo naršyklės nustatymuose. Daugiau informacijos kaip mes tvarkome jūsų duomenis galite rasti privatumo politikos puslapyje.